Historie

V roce 1933 byl založen hokejový klub Český lev Beroun. Pod tímto názvem již delší dobu působil také fotbalový klub. V těchto předválečných letech působil v Berouně další hokejový klub SOKOL. Při slučování tělovýchovy byla v roce 1953 založena TJ Lokomotiva Beroun, kde splynuly oba berounské hokejové kluby v jeden oddíl ledního hokeje. Pod Lokomotivou hrál oddíl ledního hokeje až do roku 1993, kdy bylo založeno a zaregistrováno občanské sdružení pod názvem H+S Beroun hokejový klub.

Před válkou🡕 hrály berounské kluby "Podbrdskou župu". V padesátých a šedesátých letech se hrál v Berouně hokej na úrovni okresu a regionu. V roce 1971 byl uveden do provozu zimní stadion, který byl až do roku 1985 nazastřešený, i když střecha na zimní stadion byla v Berouně již uskladněna, ale byla prodána do Rokycan. V roce 1977 postoupili muži Lokomotivy do 2. NHL, kde hráli pouze dvě sezony. Na třetí pokus se v roce 1993 podařilo berounským hokejistům v baráži o postup do 1. NHL postoupit.

V srpnu 1996 byl klub přejmenován na HC BEROUNŠTÍ MEDVĚDI. Již v lednu 1996 byla zaregistrována akci🡕 ová společnost BEROUNŠTÍ MEDVĚDI.

O úspěchy berounského hokeje se v minulosti převážně zasloužili bývalí hráči Kladna. Nový název Medvědi Beroun 1933 byl motivován a převzat ze znaku města města Berouna, kde městskou berounskou bránu střeží medvěd. V Berouně se také vaří pivo pod názvem Berounský medvěd.

Největším úspěchem berounského hokeje se stala sezóna 2003 - 2004, v níž družstvo mužů zvítězilo v základní části první ligy a postoupilo až do finále play-off, kde v pětizápasové bitvě podlehlo jihlavské Dukle.